Skip to content
Some info has been automatically translated. Show original language

Vacation rentals in Lin

Find and book unique accommodations on Airbnb

Top-rated vacation rentals in Lin

Guests agree: these stays are highly rated for location, cleanliness, and more.

Superhost
Private room in Lin
Guest house Erda
Traditën mikpritëse të shqiptarit do e gjeni pranë shtëpisë sonë në mënyrë besnike. Do gjeni qetësinë e shumë kërkuar larg zhurmës së qytetit e stresit të ditëve të ngarkuara. Do ndiheni të përkëdhelur ashtu sikurse dhe ne, nga natyra e qetësia e liqenit. Mund te shijoni një mëngjes me produkte të freskëta bio, ashtu sikurse dhe një darke me peshk të sapo peshkuar, e nën dritën e qiriut e me zhurmën e valëve. Komoditeti i dhomave është për t'u provuar. Ju mirëpresim!
$29 per night
Private room in Lin
Villa 43 Lin
A Nice room with like view. Villa is located in historical village of LIn with beautiful view to the Ohrid Lake. Lin peninsula located just 25 km outside of Pogradec. It is said that in ancient times, this was the favorite holiday destination of the Roman Emperor Justinian’s parents. Also you can discover the mosaics of Lin, dating back to the 7th-6th centuries B.C. This ancient artwork exhibits an amazing ensemble of zoomorphic, floral, and geometric decorations.
$58 per night
Superhost
Villa in Lin
Lin Guest House near the lake
Lin Guest House, situated in the relaxing village of Lin in Pogradec near the lake. Perfect for a long weekend or even for a longer stay with your family. <<>> The house is situated near archeologycal sites and very old churches.
$33 per night

Other great vacation rentals in Lin

Superhost
Apartment in Elen Kamen
Lakehouse Struga 2
$48 per night
Superhost
Apartment in Ohrid
Wonderful Lakeview in the old part
$42 per night
Superhost
Apartment in Ohrid
Villa Velestovo Apartment 1 mit Seeblick
$33 per night
Home in Lin
Vila Du Lac Blue
$39 per night
Superhost
Apartment in Ohër
Apartments Dudanovski - Apartment No. 4
$37 per night
Apartment in Radozhda
Lovely 1-bedroom condo with pool
$42 per night
Superhost
Apartment in Ohrid
Yellow apartment in the old town - Villa Ohrid
$36 per night
Superhost
Apartment in Ohrid
Apartments Dudanovski - Apartment No.2
$25 per night
Superhost
Private room in Ohrid
D&S Pendik apt.3 - Lake view apartment
$34 per night
Superhost
Loft in Ohrid
Jovevi Apartments
$41 per night
Superhost
Apartment in Ohrid
Apartment next to St.John Monastery(Ground unit)
$30 per night
Superhost
Apartment in Pogradec
Best Apartment
$30 per night

Other types of stays on Airbnb

  1. Airbnb
  2. Albania
  3. Korçë County
  4. Pogradec District
  5. Lin